Logo jaguar mobile

Formuła E

JAGUAR WRACA DO WYŚCIGÓW

Jesienią 2016 roku, Jaguar powróci do sportów motorowych jako producent z własnym zespołem w trzecim sezonie ekscytującej rywalizacji w Mistrzostwach Świata FIA Formuły E. FIA Formuła E są pierwszymi na świecie mistrzostwami dla jednomiejscowych samochodów elektrycznych.

ELEKTRYZUJĄC NASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

FIA Formuła E oferuje ekscytującą i niepowtarzalną okazję dla Jaguara do dalszego rozwoju jego przyszłościowego układu napędowego EV, razem z silnikiem i akumulatorami.Nick Rogers, Group Engineering Director w Jaguar Land Rover, powiedział: “Jestem dumny mogąc poinformować o powrocie Jaguara do wyścigów i udziale w innowacyjnych mistrzostwach FIA Formula E. Pojazdy elektryczne będą pełnić znaczącą rolę w przyszłej ofercie Jaguar Land Rover, a Formuła E tworzy niepowtarzalne możliwości do dalszego rozwoju technologii elektrycznych. Mistrzostwa będą okazją do zaprojektowania i przetestowania naszych zaawansowanych technologii w warunkach znacznie podwyższonych wymagań.
Głęboko wierzę, że w ciągu najbliższych pięciu lat będziemy świadkami większych zmian w branży motoryzacyjnej, niż miało to miejsce w ciągu ostatniego trzydziestolecia. Przyszłość polega na lepszej komunikacji i większym zrównoważeniu; elektryfikacja oraz technologie konstrukcji lekkich stają się tym ważniejsze im większy rozwój urbanizacyjny. Formuła E zauważa i dopasowuje się do tych trendów, a pionierski charakter mistrzostw idealnie wkomponowuje się w naszą markę.”

Jean Todt, Prezydent FIA, powiedział: “FIA jest zaszczycone mogąc powitać Jaguara jako nowego producenta biorącego udział w mistrzostwach FIA Formuła E. Założeniem tej edycji jest stworzenie możliwości alternatywnej konkurencji wśród producentów wkraczających w świat sportu i rozwijających elektryczne technologie motoryzacyjne. Decyzja Jaguara o powrocie do wyścigów samochodowych w ramach Formuła E jest dowodem naszego sukcesu. Formuła E, tworząc ścieżkę dla przyszłości pojazdów elektrycznych, zwróciło uwagę jednej z najstarszych i najbardziej prestiżowych marek w przemyśle motoryzacyjnym. Życzę im sukcesów w startach w 2016/2017.”.

Alejandro Agag, Chief Executive Officer w Formuła E, powiedział: “Z zachwytem witamy Jaguara w zawodach Formuła E. Jaguar to marka z bogatym dorobkiem sportowym. Jego powrót do światowych sportów motorowych w ramach udziału w Formuła E jest przykładem dużego poparcia dla mistrzostw oraz ich wpływu na rozwój pojazdów elektrycznych. Jaguar wkracza z grupą żarliwych entuzjastów, którzy napędzą popularność mistrzostw na całym świecie, dając kolejny dowód na to, że Formula E to przyszłość sportów motorowych.”

Aby na bieżąco śledzić rozwój nowej grupy Jaguar Formula E Racing Team, kliknij poniżej i zapisz się na newsletter.

Bądź na bieżąco