Logo jaguar mobile

Poznaj historię Jaguar

Odwiedź muzeum naszego dziedzictwa

Muzeum Dziedzictwa Jaguara oferuje fascynujący wgląd w historię tej niezwykłej Firmy.

Oparte na terenie byłej fabryki Browns Lane w Coventry – duchowego domu Jaguara – muzeum zostało otwarte w 1998 roku i celebruje historię samochodów Jaguar oraz związanych z nimi marek: Swallow, SS, Lanchester i Daimler. Zwiera ogromną kolekcję ponad 120 Jaguarów od 1896 roku.

Pomysł kolekcji narodził się w latach 50., kiedy współzałożyciel Jaguara Sir William Lyons zebrał kilka swoich wczesnych modeli. Mogą one być podziwiane obok klasycznych modeli wyścigowych i innych kultowych aut z przeszłości. Obrazy, broszury i dokumentacja fabryczna stanowią nieocenione źródło wiedzy o tym, jak te piękne samochody były wytwarzane.

Muzeum Jaguara współpracuje ściśle ze szkołami i collegami, wprowadzając nowe generacje w tajniki motoryzacyjnej spuścizny Coventry. Oferuje również usługi właścicielom i entuzjastom, włącznie z Certyfikatami Dziedzictwa, Klasycznymi Częściami i sklepem, który oferuje szeroką gamę pamiątek i technicznych publikacji.

Odwiedź muzeum

Muzeum jest czynne w ciągu dnia od poniedziałku do piątku oraz w ostatnią niedzielę miesiąca. Wystawy są nieustannie zmieniane ze względu na wynajem aut na różne wydarzenia organizowane przez dilerów. Aby uzyskać więcej informacji, zadzwoń pod numer +44 (0) 24 76 401291 bądź kliknij link.

Jaguar Heritage Museum
Browns Lane
Allesley
Coventry
CV5 9DR