JAGUAR TCS RACING Z PUNKTAMI W MEXICO CITY

JAGUAR TCS RACING ZDOBYŁ PUNKTY W MEXICO CITY PODCZAS RUNDY OTWIERAJĄCEJ MISTRZOSTWA ŚWIATA FORMUŁY E ABB FIA 2023. MITCH EVANS SKOŃCZYŁ JAKO ÓSMY W PIERWSZYM WYŚCIGU ERY GEN3, A TRZY SAMOCHODY JAGUARA ZNALAZŁY SIĘ W PIERWSZEJ DZIESIĄTCE PODCZAS OTWARCIA SEZONU.

Najlżejszy, najszybszy i najwydajniejszy samochód elektryczny Jaguara do tej pory rozpoczął nową erę Gen3 Formuły E przed pełnymi trybunami w stolicy Meksyku.Kierowca Jaguara Mitch Evans uplasował się na dziesiątej pozycji w ustawieniu na starcie po tym, jak przegrał pojedynki kwalifikacyjne o zaledwie pięć setnych sekundy. Wyścig wielokrotnie był przerywany przez pojawienie się samochodów bezpieczeństwa. Evans, gdy sytuacja na torze się poprawiła, rozpoczął walkę o najlepszą pozycję. Późna aktywacja TRYBU ATAK w ostatnim okrążeniu pozwoliła Mitchowi ukończyć zawody na ósmej pozycji na słynnym torze Autódromo Hermanos Rodríguez.

Oba Jaguary Envision Racing ukończyły wyścig w pierwszej dziesiątce, co spowodowało, że po pierwszym wyścigu sezonu aż trzy Jaguary I-TYPE 6 znalazły się w czołówce. Jaguar TCS Racing jest na szóstym miejscu w klasyfikacji zespołów po pierwszej rundzie Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA 2023.

„Wyścig w Mexico City był dla nas trudny. Jaguar I-TYPE 6 zademonstrował mocne osiągi zarówno w tempie wyścigu, jak i wydajności – 3 samochody Jaguara w pierwszej dziesiątce! Mieliśmy kilka problemów, nad których rozwiązaniem będziemy pracować przed kolejnym wyścigiem w Arabii Saudyjskiej, abyśmy mogli nadal utrzymać postępy” – komentuje James Barclay, dyrektor zespołu Jaguar TCS Racing.

„Liczyłem na trochę więcej, bo mój Jaguar I-TYPE 6 ma świetną wydajność. Brakowało mi równowagi, nie mogłem więc zrobić z przewagą energetyczną nad konkurentami tyle, ile bym chciał. Zdobyłem dziś punkty, a tego jako zespół potrzebowaliśmy. Wrócimy silniejsi w kolejnych wyścigach” – podsumowuje swój występ Mitch Evans, kierowca Jaguar TCS Racing #9.

Jaguar TCS Racing będzie startował w drugiej i trzeciej rundzie Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA 27 i 28 stycznia w Diriyah w Arabii Saudyjskiej.