Logo jaguar mobile

Technologia

TECHNOLOGIA

Każdy Jaguar powstaje z myślą o czerpaniu z życia jak najwięcej. Projektując nasze samochody dbamy o to, aby każdy zakręt, każda chwila podróży dawała maksymalną radość kierowcy i pasażerom.Niezależnie od pogody


Unikalny system napędu na cztery koła zaprojektowany tak, aby radość z prowadzenia była zbliżona do tej czerpanej w napędzie na oś tylną. System napędu czterech kół monitoruje bezustannie panujące warunki, odpowiednio rozdziela moment obrotowy na każde z kół zapewniając maksymalną przyczepność w każdej sytuacji.


Alive, 500 razy na sekundę

W Jaguarze każdy zakręt wydaje się być prostym i gładkim. System Adaptive Dynamics monitoruje zachowanie samochodu 500 razy na sekundę dopasowując parametry jezdne do panujących warunków. System czyni to 20 razy szybciej niż ludzkie oko.


ALUMINIUM


Aluminium w produkcji samochodów wykorzystaliśmy po raz pierwszy prawie 60 lat temu. Dziś jesteśmy liderem w zakresie jego stosowania. Na potrzeby modelu F-Type stworzyliśmy specjalny jego rodzaj oraz formę umożliwiającą tworzenie tak wyrazistych i ostrych linii.


Intuicyjna technologia

Od chwili zajęcia miejsca w środku kabiny, można zaobserwować jak technologia Jaguara budzi się do życia. Naciskasz przycisk start, wysuwa się przełącznik trybu pracy zmiany biegów. Każdy detal zaprojektowany jest dla maksymalizacji Twoich doznań.

Ewolucja technologiczna

Bezustannie poszukujemy nowych rozwiązań aby tworzyć jeszcze lepsze samochody. Cały czas wprowadzamy nowe rozwiązania sprawiające że Jaguar jest coraz bardziej luksusowy, lepiej się prowadzi i oferuje coraz wyższy poziom bezpieczeństwa.

C-X75

To jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie supersamochodów. Najnowsza technologia hybrydowa, zastosowane kompozyty oraz napęd na 4 koła. Samochód bez wysiłku osiąga 320km/h a emisja spalin może wynosić zaledwie 89g/km. CX-75 przesuwa granicę designu, osiągów i mocy.